Sauna - Buhar ve Tuz Odası

SAUNA VE BUHAR ODASI AKSESUARLARI SERİSİ

SAUNANIN FAYDALARI
• SAUNA; KALP, DOLAŞIM VE SİNİR SİSTEMİNİ DÜZENLEYEN BİR KÜLTÜR - FİZİK OLAYIDIR. İNSAN VÜCUDUNDAKİ HIZLI, YOĞUN SICAKLIK ARTIŞLARI VE DÜŞÜŞLERİ SAUNANIN ANA PRENSİBİNİ OLUŞTURMAKTADIR
• DERİ TABAKASININ ÜST DÜZEYİNDE SICAKLIK NORMALDEN 10 °C DAHA FAZLA YÜKSELİR, AYNI ZAMANDA DERİ TABAKASININ ALTINDA SICAKLIK NORMALDEN 1°C DAHA ARTAR. BU VÜCUTTAKİ HASTALIKLARA KARŞI KOYAN MADDE OLAN ANTİKOR ÜRETİMİNİ ARTIRIR.
• KAN DAMALARI GENİŞLEDİĞİ İÇİN KAN AKIŞI HIZLANIR. ORGANİZMAMIZ VÜCUT SICAKLIĞINI, DERİYİ SOĞUTARAK SABİT TUTMAYA ÇALIŞIR. YOĞUN BİR TERLEME İLE REAKSİYON VERİR. DERİ, ÖLÜ HÜCRELERDEN TEMİZLENEREK CANLANIR. YUMUŞAK VE PÜRÜZSÜZ BİR YÜZEYE SAHİP OLUR.
• YOĞUN TERLEME, İNSAN VÜCUDUNDAKİ SU VE TOKSİNLERİN DENGESİNİ AYARLAR. ÖZELLİKLE SPOR YAPTIKTAN SONRA SAUNA'YA GİRİLMESİ TAVSİYE EDİLMEKTEDİR. BUNUN SEBEBİ OLARAKTA KAS AĞRILARINA NEDEN OLAN LAKTİK ASİDİN TERLEME YOLUYLA ATILMASI GÖSTERİLMEKTEDİR. FİNLİ ATLETLERİN MUKAVEMET SPORLARINDAKİ BAŞARISININ SAUNA'DAN KAYNAKLANDIĞI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR. GÜNÜMÜZDE DÜZENLİ SAUNA BANYOLARI BAŞARILI ATLETLERİN ÇALIŞMA PROGRAMLARINDA YER ALMAKTADIR.
• SAUNA İLE METABOLİZMANIN ÇALIŞMASI HIZLANIR VE TERLEME İÇİN ENERJİ GEREKECEĞİNDEN BİR SAUNA SEANSINDA YAKLAŞIK 300 KALORİ YAKILMIŞ OLUR. BU MİKTAR 3-4 KM KOŞMAKLA AYNI DEĞERDEDİR.
• SPORCULAR EGZERSİZE GÖSTERDİKLERİ UYUM SONUCU TERLEDİKLERİNDE FAZLA TUZ KAYBETMEZLER. SULU TERLERLER. BU SAYEDE VÜCUTTAN KURŞUN, NİKEL, CİVA GİBİ ZARARLI TOKSİNLER ATILMIŞ OLUR. SAUNA, İNSANIN PASİF DURUMDA İKEN SULU TERLEMESİNİ SAĞLAR. BÖYLECE AKTİF TERLEMEDE OLUŞAN YORGUNLUĞUN TAM TERSİNE SAUNA'DA TERLEME İLE YORGUNLUK GİDERİLİR.
• DÜZENLİ SAUNA BANYOLARI SOLUNUM YOLLARININ DAHA DÜZENLİ ÇALIŞAMASINADA YARDIMCI OLMAKTADIR. 
• SAUNA BANYOSU KARDİO - VASKULAR SİSTEMİNİ VE KAN BASINCINI OLUMLU YÖNDE ETKİLEYEREK, KALBE VE BÜTÜN KARDİO - VASKULAR SİSTEMİNE STRESSİZ BİR ANTRENMAN YAPTIRMAKTADIR.
• SAUNA, TOPLAM KAN PROTEİNLERİNDE ARTIŞA NEDEN OLUR. BU ARTIŞDA DOKULARA DAHA FAZLA OKSİJENİN ULAŞMASINI SAĞLAR.
• SAUNA, VÜCUDUN DIŞ ETKİLERE KARŞI DİRENCİNİ ARTIRIR.
• DÜZENLİ SAUNA BANYOLARI KASLARI GEVŞETMEK SURETİYLE VÜCUTTAKİ ROMATİZMA VE KİREÇLENME AĞRILARINA İYİ GELİR.
• SOĞUK DUŞLA TAMAMLANMIŞ VE KURALLARINA UYGUN OLARAK YAPILAN SAUNA ZİYARETLERİNİN YARARLARI GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ÇOK GENİŞ BİR YELPAZEYE SAHİPTİR. SAUNA İLE GÜNLÜK YAŞAMIN BÜTÜN STRESİNDEN VE YORGUNLUĞUNDAN KURTULUR, YAŞAMDAN KEYİF ALIRSINIZ.
• GÜNÜMÜZDE LÜKS OLMAKTAN ÇIKAN SAUNA, STRESSİZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN BİR SAĞLIK UYGULAMASI OLDUĞU KANITLANMIŞTIR. 
• SAUNA CİLT GÜZELLİĞİNİN YANI SIRA BAZI BÖLGELERDE İSTENMEYEN YAĞLANMA VE SELÜLİT OLUŞUMUNU ENGELLER. KISACA SAUNA VÜCUT SAĞLIĞI VE GÜZELLİĞİ İÇİN MÜKEMMEL BİR YOLDUR.

SAUNA KULLANICILARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR
• SAUNA'YA GİRMEDEN ÖNCE GİYSİLER VE GÖZLÜK, KONTAKTLENS, MÜCEVHERAT, SAAT GİBİ EŞYALAR ÇIKARTILMALIDIR. ( Bunlar kişiyi yüksek ısıda rahatsız edeceği gibi, zarar da görebilirler ),
• SICAK SU İLE SABUNLANARAK GÜZEL BİR DUŞ ALINMALDIR.
• ÇIPLAK VÜCUT İLE SADECE BİR HAVLU ALINARAK SAUNA'YA GİRİLMELİDİR.
• MEVCUT ISIYA GÖRE OTURMA VEYA YATMA RANZALARINDAN BİRİNE YERLEŞİLMELİDİR.( üst ranzalar daha sıcak olacaktır )
• 5-15 DAKİKA KADAR SONRA KENDİLİĞİNDEN TERLEME BAŞLADIĞINDA SAUNADAN ÇIKILMALIDIR. ( Dikkat ! Saunada 5 dakikadan az kalmanın bir faydası olmayacağı gibi 30 dakikadan fazla kalmak da tehlikelidir)
• TEKRAR DUŞ ALINARAK, HAVUZA GİRİLEREK SERİNLENMELİDİR.
• 10-20 DAKİKA KADAR UZANARAK VÜCUT ISISININ DÜŞMESİ DEVAM ETTİRİLMELİDİR.
• DAHA SONRA TEKRAR SAUNA'YA GİRİLMELİDİR. ( bu ikinci seansta ahşap kovada sauna parfümü ilave edilmiş sudan az miktarda kepçe ile alarak kızgın soba taşlarına dökülerek saunadaki nem arttırılır ve masaj fırçası ile ve ya bitki yapraklarından oluşturulmuş tabii bir fırça ile vücuda masaj yapılabilir )
• SAUNA KULLANIMI BİTTİKTEN SONRA ÇIKILARAK 20 DAKİKA KADAR İSTİRAHAT EDİLMELİDİR. ÖNCE SICAK SU İLE SABUNLANARAK, DAHA SONRADA SU İLE ( cilt gözenekleri kapatmak amacı ile) DUŞ ALINMALI VE VÜCUT TAMAMEN SOĞUDUKTAN SONRA GİYİNİLMELİDİR.
• NİHAYET VÜCUDUN TUZ VE SU KAYBINI GİDERMEK İÇİN HAFİF FAKAT TUZŞU BESİN ATIŞTIRILMALI VE BOLCA SU VEYA MEYVA SUYU TÜKETİLMELİDİR.

AŞAĞIDAKİ DURUMLARDA SAUNA'YA GİRİLMEMELİDİR !
• YÜKSEK TANSİYON, ASTIM, KALP RAHATSIZLIĞI, KAN DOLAŞIMI BOZUKLARI, ŞEKER VE SARA RAHATSIZLIKLARI, KRONİK HASTALIKLAR VS. GİBİ. ( Bu kişiler önce doktor kontrolünden geçmelidirler )
• ANTİBİYOTİK, SAKİNLEŞTİRİCİ, UYARICI VEYA METABOLİZMAYI HIZLANDIRICI ETKİSİ OLAN İLAÇ KULLANILMASI.
• ALKOL VE UYUŞTURUCU ETKİSİ ALTINDA BULUNMAK. ( Vücut dengesini sağlayamaz ve sıcak sobaya yapışma tehlikesi doğabilir, ayrıca saunada baygınlık geçirenler arasında vücut sıvısının aşırı buharlaşması sonucu hayatını kaybedenler olmuştur )
• YEMEĞİ FAZLA KAÇIRANLAR SAUNA'YA EN AZ 2 SAAT SONRA GİRMELİDİRLER.
• SAUNA'DA BAŞ DÖNMESİ, GÖZ KARARMASI, BULANTI, AŞIRI SICAKLIKTAN RAHATSIZ OLMA VEYA NABZIN AŞIRI HIZLANMASI DURUMLARINDA DERHAL SAUNA'DAN ÇIKILMALIDIR.
• HAMİLE OLAN KİŞİLERİN SAUNA'YA GİRMEDEN ÖNCE DOKTORA DANIŞMALARI GEREKİR.
• ÖZELLİKLE OTEL VE SPOR TESİSLERİNDE SAUNA'YA NEZARET EDEN PERSONELİN SAUNA'YA GİRECEK MÜŞTERİLERİNİ YUKARDA YAZILI DURUMLARDAN BİRİNDE GÖRMELERİ HALİNDE İKAZ ETMELERİ VEYA SAĞLIK GÖREVLİSİNİ ÇAĞIRMASI GEREKİR. AYRICA SAUNA HOLÜNE BU SAKINLARI BELİRTEN BİR UYARI LEVHASIDA ASILMALIDIR.

KIZILÖTESİ (INFRARED) SAUNANIN FAYDALARI
KIZILÖTESİ IŞIK - HAYATİ IŞIK

KIZILÖTESİ IŞIN GÜNEŞ'İN GÖRÜNMEZ SPEKTRUMUNUN BİR PARÇASIDIR. KIZILÖTESİ IŞINLARI İLE 5,6 - 15 m. ARASI DALGA UZUNLUĞUDA ISI YAYILMIŞ OLUR. ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ İNSAN DOKULARINDA KOLAYCA NÜFUZ EDEBİLMESİDİR. BU GERÇEKLEŞTİĞİNDE, BİR ÇOK FAYDALI ÖZELLİKLERE SAHİP DOĞAL BİR REZONANS OLUŞUR. KIZILÖTESİ SAATLERCE ISITIR VE CİLDİNİZİN YANMASINA ASLA NEDEN OLMAZ. FIR HAYATİ ISISI OLARAK İSİMLENDİRİLEN '' UZAK KIZILÖTESİ ISI '' TAMAMEN SAĞLIKLIDIR VE TÜM CANLILAR İÇİN GÜVENLİDİR. KIZILÖTESİ SAUNA'LAR, HAVANIN YERİNE GÜNEŞİN SAĞLIKLI IŞINLARIYLA VÜCUDU ISITIR. BU IŞINLARİ GELENEKSEL SAUNA'LAR GİBİ DERİYE VE SOLUNUM SİSTEMİNİ FAZLA ISITMADAN, DAHA KONFORLU BİR SICAKLIK SAĞLAYARAK VÜCUDUN DERİNLERİNE İŞLER. BUDA SAUNA'DA DAHA KEYİFLİ, SIKINTISIZ, BUNALMADAN VAKİT GEÇİREBİLECEĞİNİZ ANLAMINA GELİR

DETOKSU DESTEKLER
ISI YOLUYA LENFMATİK SİSTEM HÜCRELERDE BULUNAN TOKSİNLERİ TEMİZLER. BU YOĞUN ISININ SEBEP OLDUĞU TERLEMEYE, LENF DOLŞIMINDAKİ TOKSİNLER VÜCUTTAN DIŞARI ATILIR. TOKSİNLER DERİ YOLUYLA DIŞARIYA ATILDIKLARINDA, ARINMA SÜRECİNDE BÖBREKLERDEKİ VE KARACİĞERDELİ İŞ YÜKÜDE AZALIR.

CİLDİ ARINDIRI VE TEMİZLER

VÜCUDUN ISINMASIYLA DOLAŞIM ARTAR, BU TERLEMEYİ UYARIR. DERİ ALTINDAKİ TOKSİNLER TIKANMIŞ GÖZENEKLERE DOĞRU DIŞARI İTİLMEYE BAŞLAR. BÖYLECE ESKİ VE ÖLÜ DERİ HÜCRELERİ YERLERİNE SAĞLIKLI, TAZE VE TEMİZ, YENİ HÜCRELERE BIRAKIR. ASİT ARTIKLARINDAN ARINMIŞ BİR TERLEME AYNI ZAMANDA CİLT RENGİNİ VE ESNEKLİĞİNİ İYİLEŞTİRDİĞİ VE SAĞLIKLI BİR PARLAMA SAĞLADIĞI GİBİ, SİVİLCE, EGZAMA VE SEDEF HASTALIĞI GİBİ CİLT RAHATSIZLIKLARINIDA AZALTIR.

KİLO KAYBINI ARTTIR
VÜCUDUMUZ, KENDİSİNİ SERİNLETMEK İCİM TER ÜRETİMİNİ ARTTIRIR. BÖYLE ZAMANLARDA KALBİMİZDEN POMPALANAN KAN HIZLANIR VE DOLAŞIM ARTAR. SU KAYBINA NEDEN OLAN TERLEMEYE İLAVETEN AYRICA KALORİDE YAKILMIŞ OLUR. TEKRAR SIVI ALINARAK SUYUN YERİ DOLDURULABİLİRKEN, KALORİLER ESKI YERİNE GELMEYECEK VE KİLO KAYBI GERÇEKLEŞECEKTİR. SICAKLIKTAKİ ARTIŞ SELÜLİT KESELERİNİ KIRMAMIZADA YARDIMCI OLUR.

KARDİYOVASKÜLER SİSTEMİ İYİLEŞTİRİR
DAMARLARIMIZ GENİŞLEDİĞİ ZAMAN DİYALOSTİK KAN BASINCIMIZ DÜŞER VE KALP ATIŞIMIZAKİ ARTIŞDA KALBİMİZİN RİTMİNİ DÜZENLER. NASA, UZAYDA UZUN SÜRE KALAN ASTRONOTLARIN DİĞER EGZERSİZ YÖNTEMLERİNİ UYGULAMALARININ ZOR OLDUĞU ZAMANLARDA, FORMDA KALMALARINI SAĞLAMAK İÇİN KIZILÖTESİ SAUNA'LARIN KULLANIŞLI OLABİLECEĞİNE KARAR VERMİŞTİR.

ACILARI HAFİFLETİR
DAMARLARIN AÇILMASI, GEVŞEMESİ, ARINMA VE KAS GEVŞEMESİ ACI TEPKİLERİNİDE AZALTIR. RAHATSIZLIK HİSSİMİZİN BİR ÖĞESİDE , VERİLMİŞ HERHANGİ BİR UYARICIYA KARŞI VÜCUDUMUNUZUN NASIL VERDİĞİDİR. KIZILÖTESİ SAUN'LAR, BU UYARILARA KARŞI TEPKİLERİ RAHATLATARAK, ACIYI AZALTMAYA YARDIMCI OLUR.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR
KIZILÖTESİ SAUNA'LARIN, BEYAZ KAN HÜCRELERİNİN SAYISINDA ARTIŞA NEDEN OLDUĞU VE BU YOLLA BAĞIŞIKLIĞI GELİŞTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR. KIZILÖTESİ SAUNA'DAKİ VUCÜT ISISI ARTIŞI, VÜCUDUN YABANCI BAKTERİLER VE VİRÜSLERLE SAVAŞMASINI SAĞLAYAN VÜCUT ATEŞİNİN AYNISIDIR.

ATLETİK PERFORMANSI ARTTIRIR
KIZILÖTESİ SICAKLAR KASLARI ISITARAK GEVŞEMELERİNİ DÜZENLER. KIZILÖTESİ SAUNA'YI KULLANARAK DAHA ETKİN ISINMAK MÜMKÜN OLDUĞU GİBİ, BU SAUNA'NIN VÜCUTTA YARATTIĞI OLUMLU ETKİLER YARALANMARI ÖNLER. YOĞUN BİR EGZERSİZİN ARDINDAN BİRİKEN LAKTİK ASİDİN DÜŞÜRÜLMESİNE VE ATILMASINA YARDIMCI OLUR. KIZILÖTESİ SAUNA'YI KULLANMAK YAPILAN EGZERSİZİN SONUÇLARINIDA İYİLEŞTİRİR. TERLEYENE KADAR KIZILÖTESİ SAUNA'NIN KEYFİNİ SÜRÜN. KOLAYLIKLA KİLOLARINIZDAN KURTULACAK, CİLDİNİZİ ARINDIRACAK VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRECEKSİNİZ. ARINMAYI ARTTIRAN KIZILÖTESİ SAUNA'YI OLABİLDİĞİ KADAR SIK UYGULAMAYA ÇALIŞIN. İÇ VE DIŞ SAĞLIĞINIZI İYİLEŞTİRİN. KEYİFLE ISININ.

BUHAR BANYOSU VE SAĞLIK
BUHAR ODASI ORTAMI SAUNA'DAKİ YÜKSEK SICAKLIK VE DÜŞÜK NEM ORANININ AKSİNE, ORTALAMA 45 °C SICAKLIK VE %100 CİVARINDA NEM ORANINA SAHİPTİR. BU ÖZELLİĞİ İLE BUHAR ODASI, KULLANICISINA ÇOK DAHA RAHAT VE UZUN SÜRELİ BİR BANYO SEANSI İMKANI SUNAR. SAUNA'DA KALMA SÜRESİ 15 DAKİKA İLE SINIRLIDIR. BU SÜRE BUHAR ODASI İÇİN 1 SAATE KADAR UZAYABİLİR. ÇÜNKÜ KULLANICI, NİSPETEN DÜŞÜK SICAKLIK VE OLDUKÇA YÜKSEK NEM ORTAMINDA ÇOK FAZLA BUNALMADAN BUHAR BANYOSU KEYFİNİ SÜRER.

BUHAR BANYOSUNUN FAYDALARI (Bedensel ve Ruhsal Arınma Geleneği)
BUHAR BANYOSU BEDENİ TOKSİNLERDEN ARINDIRMAK, KAN DOLAŞIMINI ARTTIRMAK, İMMUN SİSTEMİ UYARMAK, FİZİKSEL VE MENTAL ZİNDELİĞİ DESTEKLEMEK İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR RAHATLAMA SEANSIDIR. BUHAR BANYOLARI KİŞİYİ GEVŞETİR VE STERSİ AZALTIR. SICAĞIN KASLARI GEVŞETMESİ, AĞRI VE İNFLAMASYONU AZALTMASIYLA RAHATLAMA MEYDANA GELİR. SICAK, YAYGIN SOĞUK ALGINLIĞINI TEDAVİ ETMEZ FAKAT TIKANIKLIĞI AZALTIR VE HIZLI TOPARLANMAYA YARDIMCI OLUR. BUHAR BANYOLARI, DERİ KAN AKIŞINI ARTTIRDIĞI GİBİ VE TERLEMEYİ OLUŞTURDUĞU İÇİN CİLDE İYİ GELİR. YETİŞKİN BİR KİŞİ BUHAR BANYOSU ESNASINDA, ORTALAMA BİR SAATTE YAKLAŞIK 1 LİTRE SU KAYBEDER. İYİ BİR TERLEME GÖZNEKLERDEN KİR VE YÜZEYDEKİ ÖLÜ DERİ TABAKASINI ÇIKARTIR. CİLDE SAĞLIKLI BİR PARLAKLIK KAZANDIRIR.

BUHAR BANYOSUNUN FAYDALARI ÖZETLE
• STERSİ AZALTIR, GEVŞETİR VE DİNLENDİRİR.
• KAS GERGİNLİKLERİNİ VE AĞRILARINI GİDERİR. KISITLI EKLEMLERİ AÇAR.
• İMMUN SİSTEMİNİ DESTEKLER.
• KAN DOLAŞIMINI ARTTIRIR.
• BEDENİN METABOLİK AKTİVESİNİ ARTTIRIR.
• SOĞUK, ASTIM YADA ALERJİK DURUMLARDAN DOLAYI OLUŞAN SİNÜS TIKANIKLARINI AZALTIR.
• CİLDİN GENÇ VE TAZE KALMASINI SAĞLAR.
• BUHAR BANYOLARI BEDENİ DEPO EDİLMİŞ YAĞLARDAN ARINDIRMAYA YARDIMCI OLUR.
• TERLEME SIRASINDA BUHAR ETKİLİ BİR BİÇİMDE TOKSİNLERİ DERİNİN YÜZEYİNDEN TEMİZLER.
• BUHAR UYGULAMASI VASKÜLER AKIMINI İYİLEŞTİRİR. HÜCRESEL SEVİYEDE OKSİJENLENMEYİ ARTTIRIR.

TUZ ODASI UYGULAMALARI
•TUZ ODALARINDA GEÇİRİLMESİ GEREKEN TEDAVİ SÜRESİ 20-40 DAKİKA OLMALIDIR. 
•TUZ TERAPİLER İLK BAŞTA 5 GÜN ÜST ÜSTE SONRASINDADA AYDA BİR KEZ MUTLAKA YAPILMALIDIR.
•TUZ ODASINA GÜNLÜK ELBİSELER İLE GİRİLMEZ.
•TERAPİ SIRASINDA ELBİSELERE TUZ BİRİKMESİNİ VE ELBİSELERDEN TOZ ÇIKMASINI ÖNLEMEKTİR.
•TEK KULLANIMLIK KORUYUCU ÖNLÜKLER GİYİLMESİ ÖNERİLİR.
•AYAKLARDA AYAKKABI OLMAMALIDIR.
•45 DAKİKALIK BİR SEANS BOYUNCA İNSANIN ALMIŞ OLDUĞU TUZ MİKTARI YEMEKTE BULUNAN TUZUN 10'DA 1.KADARIDIR.
•TUZ ODALARINA GİRERKEN PARFÜM, DEODORATN KULLANILMAMALIDIR.
•TERAPİ SÜRESİNCE TUZ ODALARI ÖZEL OLARAK KİŞİLERİN RAHATLAMASINA YÖNELİK OLARAK HAZIRLANMALIDIR.
•ÇALAN MÜZİK VE LOŞ ORTAM KİŞİNİN RAHATLAMASINA YARDIMCI OLMAKTADIR.
• TUZ TERAPLERİNE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE GİRİLEBİLİR.
•ÇOCUKLAR TERAPİ SIRASINDA TUZ ODASINDA BULUNABİLECEK OYUNCAKLARLA KEYİFLİ VAKİT GEÇİREBİLİR.

TUZ ODASININ TERAPİLERDEKİ FAYDALARI
•GÜNLÜK HAYATIN STRESİ, NEGATİF İYONLARIN ŞEHİRLERDEN AZ MİKTARDA BULUNMASI.
•İNSANLARIN GERGİN VE SİNİRLİ OLMASINDAN TAMAMEN ARITIR.
•TUZ ODASINDA SOLUNAN MİKRO GRANÜLLÜ TUZ ZERRECİKLERİ VÜCUT DİRENCİNİ YÜKSELTMEDE YARDIMCI OLUR.

BUNUN YANI SIRA

•SIK GÖRÜLEN VİRAL ENFEKSİYONLARDA.
•ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞINDA.
•BRONŞİT VAKAALARINDA.
•KRONİK, SÜREKLİ TEKRARLAYAN KBB ( kulak-burun-boğaz ) HASTALIKLARINDA.
•ALERJİK SOĞUK ALGINLIĞINDA.
•SIK GÖRÜLEN KULAK ENFEKSİYONLARINDA.
•ALERJİ KAYNAKLI CİLT SORUNLARINDA.
•ASTIM HASTALIKLARINDA.
•EGZAMA VE DERİ İLTİHABI RAHATSIZLIKLARINDA.
•SEDEF HASTALIKLARINDA.
•EKLEM AĞRILARI VE YAN TEDAVİ YÖNTEMİ OLARAK PEK ÇOK FAYDALI ETKİLERİ BULUNMAKTADIR.

 

Çetin Dönüşüm Teknik Havuz & Arıtma Sistemlerini Sosyal Ağ'lardanda Takip Edebilirsiniz.